BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Darbų vykdymo terminų nustatymas

Data

2016 05 26

Įvertinimas
0
statyba.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba pastebi, kad praktikoje susiduriama su problemomis, kai sudarytos darbų sutarties ar jos dalies dėl įvairių priežasčių perkančioji organizacija negali pradėti vykdyti arba vykdant nebegali jų tęsti, pavyzdžiui, negavus viso ar dalies finansavimo, negavus reikiamų leidimų, kai laukiama kito pirkimo rezultatų ir panašiai.

Jeigu pradedant pirkimą perkančioji organizacija nėra tikra, kada gaus finansavimą ar kokios apimties jis bus, arba jei dėl kitų priežasčių nežino tikslaus darbų pradžios momento, tokiu atveju ji gali:

  • Pirkimo dokumentuose ir sutarties projekte (arba pagrindinėse jos sąlygose, kai sutarties projekto nėra) numatyti, kad darbai pagal sutartį užsakomi gavus finansavimą ir raštu apie tai informavus tiekėją;
  • Sudaryti preliminariąją sutartį su tiekėju, o pagrindinę sutartį (pagrindines sutartis)  sudaryti kai bus gautas finansavimas;
  • Numatyti galimybę sutarties vykdymo metu stabdyti darbų vykdymą. Turi būti numatytos tikslios sąlygos: dėl kokių priežasčių stabdoma (pavyzdžiui, dėl finansavimo trūkumo), kaip skaičiuojami terminai sustabdžius darbų vykdymą (sustabdžius jokie darbai neatliekami, o atnaujinus jų vykdymą darbai atliekami per jiems likusį laiką). Po darbų atnaujinimo, jų vykdymo terminas nėra skaičiuojamas iš naujo – darbai atliekami per tą terminą, kiek liko (iš bendro darbų vykdymui skirto termino minusavus tą terminą, kiek laiko buvo išnaudota iki darbų vykdymo sustabdymo). Pavyzdžiui, numatyta, kad darbai turi būti atlikti per 12 mėnesių. Po dviejų mėnesių vykdymo sutartyje nustatyta tvarka darbų vykdymas sustabdomas. Atnaujinus darbų vykdymą likę darbai turi būti atlikti per likusį darbų terminą, t.y. per 10 mėnesių.

Jei vykdant sutartį dėl įvairių priežasčių perkančioji organizacija negali jos vykdyti, o sutartyje nėra numatyta jokių jos koregavimo galimybių, ji gali:

  • Kreiptis į Tarnybą dėl sutikimo pratęsti sutartyje numatytus darbų vykdymo terminus.
  • Kreiptis į Tarnybą dėl sutikimo sustabdyti sutartyje numatytų darbų vykdymo terminus.

Tarnybos sutikimo keisti sutartį nereikia, kai sutartis sudaryta atlikus supaprastintą pirkimą o jos vertė mažesnė kaip 3000 Eur, arba sutartis sudaryta atlikus mažos vertės pirkimą (perkančioji organizacija užtikrina tokiu atveju, kad keisdama sutartį nepažeidžia viešųjų pirkimų principų bei tikslo).