BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


CVP IS PAKEITIMAI, SUSIJĘ SU SUDARYTŲ SUTARČIŲ VIEŠINIMU

Data

2020 12 07

Įvertinimas
5
WordPress-document-library-plugin-navy-580x261@2x.png

Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos (CVP IS) sutarčių viešinimo posistemėje pirkimų vykdytojų skelbiamos sutartys – vienas iš pagrindinių duomenų šaltinių viešųjų pirkimų analizei. Šių duomenų pagrindu Viešųjų pirkimų tarnyba (Tarnyba) rengia statistinę informaciją, sektorines apžvalgas, įvairias stebėsenas. Šis duomenų šaltinis svarbus tuo, kad čia patenka visų tipų ir verčių sutartys: pagal pirkimo vertes – tarptautinės, supaprastintos, mažos vertės; pagal sutarčių tipus – įprastos, preliminariosios sutartys bei jų pagrindu sudarytos pagrindinės sutartys, vidaus sandoriai, žodinių sutarčių informacija. Tai – puiki priemonė informuoti visuomenę, kaip efektyviai naudojamos mokesčių mokėtojų lėšos.

 

Tam, kad CVP IS sutarčių posistemės duomenys būtų dar naudingesni, jų paieška, analizė būtų efektyvesnė, 2020 m. lapkričio 17 d. Tarnyba patobulino šią posistemę, įvedant naujus informacijos laukus:

  1. Faktinė sutarties įvykdymo vertė ir data

Informaciją apie faktinę sutarties įvykdymo vertę ir datą rekomenduojama pildyti, tačiau tai nėra privaloma. Faktinės sutarties įvykdymo vertės ir datos nurodymas CVP IS ypač aktualus tuo atveju, kai faktinė sutarties įvykdymo vertė ar data itin ženkliai skiriasi nuo numatytosios sutarties vertės ir įvykdymo datos. Pavyzdžiui, jeigu didelės vertės prekių pirkimo sutartis buvo nutraukta jos net nepradėjus vykdyti, pirkimo vykdytojui po naujos pirkimo procedūros sudarius tokios pačios vertės sutartį visuomenei gali susidaryti klaidingas įspūdis, jog pirkimo vykdytojas pirko dvigubai daugiau prekių negu jų iš tiesų buvo pirkta. Pirkimų vykdytojas, užpildydamas šią informaciją, turi galimybę informuoti visuomenę, žiniasklaidos atstovus ir kitus CVP IS naudotojus, apie faktiškai išleistas lėšas. Taip pat galima stebėti, kaip pirkimo vykdytojui sekasi vykdyti sutartis, o tai gali labai pagelbėti efektyvesniam pirkimų planavimui.

Paaiškėjus faktinei sutarties įvykdymo datai ir faktinei sutarties vertei anksčiau numatyto sutarties įvykdymo termino, tokią informaciją prašome pildyti iš karto, kai ji tampa žinoma. Suėjus numatytam sutarties įvykdymo terminui, kuris nurodytas CVP IS, neužpildžiusiam faktinės sutarties įvykdymo vertės ir datos duomenų pirkimų vykdytojui, el. paštu bus išsiųstas priminimas apie tokią galimybę.

 

  1. Sutarties priskyrimas tiriamai situacijai

Viešinant sutartis, papildomai prašoma nurodyti ar pirkimas susijęs su tam tikra situacija, t. y. su COVID-19 arba su Ekonomikos skatinimu, susijusiu su COVID-19 krizės suvaldymu:

  • situaciją „COVID-19“ pasirinkite, kai pirkimo sutarties objektas susijęs su COVID-19 krizės suvaldymu, pvz., įsigyjant asmens apsaugos priemones  (kaukės, pirštinės, chalatai, antbačiai, kombinezonai ir kt.), įvairias dezinfekcines priemones, testus, reagentus, medicininę įrangą, transportavimo, mokymo, informacijos viešinimo paslaugos ir kt.
  • situaciją „Ekonomikos skatinimas, susijęs su COVID-19 krizės suvaldymu“ pasirinkite, kai pirkimo sutartis susijusi su lėšomis, skirtomis ekonomikos skatinimui dėl COVID-19 krizės suvaldymo (ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui planas DNR https://finmin.lrv.lt/lt/aktualus-valstybes-finansu-duomenys/ateities-ekonomikos-dnr/investiciju-komiteto-dokumentai ir kt.).
  1. Papildytas sutarties tipo klasifikatorius

Pirkimų vykdytojas, viešindamas sutartis skiltyje „Sutartys, sudarytos įvykdžius tarptautinius, supaprastintus, mažos vertės pirkimus ir vidaus sandorius“, sutarties kortelės „Techninėje dalyje“ turi pasirinkti reikiamą sutarties tipą:

TSP – sutartys, sudarytos įvykdžius tarptautinės vertės ir supaprastintus (išskyrus mažos vertės) pirkimus;

MVP – raštu sudarytos sutartys, įvykdžius mažos vertės pirkimus;

ŽS – žodinės sutartys, jei pasiūlymas buvo pateiktas raštu;

VS – vidaus sandorių sutartys. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šis sutarties tipas pasirenkamas tik viešinant sutartis, sudarytas vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo 10 str. nuostatomis.

Skiltyje „Pagrindinės sutartys, sudarytos pagal preliminariąsias sutartis arba DPS pagrindu“ automatiškai nustatytas sutarties tipas - PPS – pagrindinės sutartys, sudarytos pagal preliminariąsias sutartis arba DPS pagrindu.

Skiltyje „Sutarčių pakeitimai“ automatiškai nustatytas sutarties tipas - SP – sutarčių pakeitimai.

  1. CVPP sukurta galimybė eksportuoti sutarčių duomenis CSV formatu

Centriniame viešųjų pirkimų portale CVPP (https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/) Sutarčių skiltyje sukurta galimybė paviešintų sutarčių duomenis pagal pasirinktus paieškos kriterijus eksportuoti CSV formatu. Sukurta galimybė eksportuotame dokumente atlikti sutarčių verčių sumavimą.

 

A–C punktuose nurodytą informaciją galima pildyti  nuo 2020 m. lapkričio 17 d. Taip pat yra galimybė šią informaciją nurodyti ir apie iki 2020 m. lapkričio 17 d. paskelbtas sutartis.

 

Atnaujinta sutarčių viešinimo CVP IS instrukcija Kaip paviešinti pasirašytą sutartį ir laimėjusio tiekėjo pasiūlymą.