BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Atnaujintos „Statybos darbų pirkimų gairės“ ir „Projektavimo paslaugų pirkimų gairės“

Data

2023 02 03

Įvertinimas
1
naujienai viesinimas (20).jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba atnaujino „Statybos darbų pirkimų gaires“ ir „Projektavimo paslaugų pirkimų gaires“ (toliau – Gairės).

Atliekant prevencinę statybos darbų pirkimo dokumentų peržiūrą bei teikiant konsultacijas dėl pirkimo vykdytojų užduodamų klausimų, susijusių su statybos darbais bei projektavimo paslaugomis, buvo identifikuotos pirkimo vykdytojų daromos klaidos, dažniausiai kylantys klausimai. Naudojantis šiomis metodinėmis priemonėmis, pirkimo vykdytojams bus aiškiau, paprasčiau ir lengviau parengti pirkimo dokumentus, tinkamai nustatyti kvalifikacijos reikalavimus, ekonominio naudingumo vertinimo kriterijus.

Gairės išdėstytos nauja redakcija, atliekant ne tik techninius, bet ir esminius papildymus pagal šių dienų viešųjų pirkimų aktualijas. Jose atsisakyta informacijos, kuri nėra aktuali būtent statybos darbų ir projektavimo paslaugų pirkimuose, Gairės papildytos naujais skyriais „Žalieji pirkimai“,  „Projektavimo paslaugų pirkimų gairėse“ pateikta išsamesnė informacija apie projekto (architektūrinio) konkurso vykdymą.

Atsižvelgiant į tai, kad taip pat keitėsi statybos sritį reglamentuojantys teisės aktai bei Tiekėjo kvalifikacijos reikalavimų nustatymo metodikos nuostatos, daug dėmesio skirta atnaujinant tiekėjų kvalifikacijos reikalavimus: atnaujintos tiekėjų kvalifikacijos reikalavimų formuluotės, patikslinta informacija apie reikalavimus įrodančius dokumentus, pateikta daug metodinės medžiagos, į ką atsižvelgti, nustatant būtinus tiekėjų kvalifikacijos reikalavimus.

Gairių prieduose pateikiami atnaujinti pavyzdiniai ekonominio naudingumo vertinimo kriterijai bei jų vertinimo tvarka, kuriuos, atsižvelgdami į savo poreikį, perkamą objektą bei visas susijusias aktualias aplinkybes, pirkimo vykdytojai galėtų pritaikyti rengdami pirkimo dokumentus. Atkreipiame dėmesį, kad ekonominio naudingumo vertinimo kriterijų sąrašas yra pavyzdinis (t. y. neprivalomas) ir siūlomi kriterijai gali būti nustatomi tik tuomet, kai pirkimo vykdytojas atsakingai įsivertino konkretaus kokybinio kriterijaus potencialią ekonominę naudą konkrečiam pirkimo objektui ir jo įtaką perkamo objekto naudojimo efektyvumui.

Gaires rasite svetainėje www.vpt.lt – Metodinė pagalba – Gairės ir rekomendacijos. Gairės, rekomendacijos, pranešimai | Viešųjų pirkimų tarnyba (lrv.lt)