BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Atnaujintos lengvųjų automobilių pirkimų gairės

Data

2022 09 19

Įvertinimas
5
naujienai _gaires.jpg

Viešųjų pirkimų tarnybos (toliau – Tarnyba) darbo grupė, sudaryta iš Metodinės pagalbos, Darniųjų pirkimų bei Prevencijos ir skelbimų skyrių atstovų, atnaujino Lengvųjų automobilių pirkimų gaires (toliau – Gairės). 

Gairės išdėstytos nauja redakcija, atliekant ne tik techninius, bet ir esminius papildymus pagal šių dienų viešųjų pirkimų aktualijas 

 

Papildyta Lietuvos Respublikos alternatyviųjų degalų įstatymo bei Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. birželio 28 d. įsakymo Nr. D1-508 „Dėl Produktų, kurių viešiesiems pirkimams taikytini aplinkos apsaugos kriterijai, sąrašų, aplinkos apsaugos kriterijų ir aplinkos apsaugos kriterijų, kuriuos perkančiosios organizacijos turi taikyti pirkdamos prekes, paslaugas ar darbus, taikymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ nuostatomis.

 

Lengvųjų automobilių techninių specifikacijų pavyzdžiai papildyti aplinkosaugos reikalavimais, atsižvelgiant į lengvųjų automobilių paskirtį (specialieji ar krovininiai) ir kitas jų savybes.

 

Gairės papildytos nuorodomis pirkimo vykdytojams į Tarnybos jau parengtas gaires, rekomendacijas bei skaičiuokles, skirtas palengvinti viešųjų pirkimų vykdymą.

 

Papildyti tiekėjų pasiūlymų rengimo ir pasiūlymų vertinimo reikalavimai, juos vertinti ne tik pagal kainą, sąnaudas, kurios apskaičiuojamos pagal gyvavimo ciklo sąnaudų metodą, bet ir pagal kainos ar sąnaudų bei kokybės santykį, nes pirkimo vykdytojai didžiausias išlaidas patiria ne įsigydami automobilį, bet jį eksploatuodami.

 

Primenama pareiga pirkimo vykdytojams nurodyti per didelę ir nepriimtiną kainą vidiniuose dokumentuose, bei patikslinta, kokie galimi pirkimo vykdytojų veiksmai gavus per didelę ir nepriimtiną kainą, vertinant tiekėjų pasiūlymus pagal kainos ar sąnaudų ir kokybės santykio kriterijų.

 

Taip pat primenama apie pareigą lengvuosius automobilius ir jų nuomą, su jų draudimu ar kuro automobiliui įsigijimu susijusias prekes ar paslaugas įsigyti per CPO.LT elektroninį katalogą, kuriame sudaroma galimybė pirkimo vykdytojams įsigyti automobilių nuomos paslaugas ir pačius automobilius (taip pat ir žaliuosius).

 

Tarnyba siekia, kad naudodamiesi Lengvųjų automobilių pirkimo gairėmis pirkimų vykdytojai galėtų efektyviau planuoti ir vykdyti lengvųjų automobilių pirkimus, o tiekėjams būtų paprasčiau juose dalyvauti. Gaires galite rasti čia.