BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Atnaujinta Virtuali atestavimo sistema ir Pirkimų specialisto žinių patikrinimo atlikimo tvarkos aprašas

Data

2023 09 07

Įvertinimas
1
naujienai viesinimas (81).jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba (toliau – VPT) atnaujino Virtualią atestavimo sistemą (toliau – VAS) ir pakoregavo bei papildė Pirkimų specialisto žinių patikrinimo atlikimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas). Atnaujinta VAS versija pradės veikti š. m. rugsėjo 8 d. Atnaujintą prisijungimo prie VAS atestavimui instrukciją galima rasti čia.

Primename, jog Aprašas nustato pirkimų specialisto atestavimo klausimų sudarymo, atestavimo tvarką, atestuojamų asmenų teises ir pareigas, techninius reikalavimus informacinių technologijų (toliau – IT) priemonėms, pirkimų specialisto pažymėjimo išdavimo, jo galiojimo ir pratęsimo, panaikinimo tvarką. Aprašo reikalavimai taikomi asmenims, siekiantiems gauti pirkimų specialisto pažymėjimą, VPT darbuotojams, rengiantiems atestavimo klausimus bei nagrinėjantiems skundus.

Apraše įtvirtinti tokie papildymai bei pakeitimai:

• Įtvirtinta nauja sąvoka „VAS komisija“ – tai atsakingi VPT direktoriaus paskirti darbuotojai, kurių turi būti ne mažiau kaip 3 (trys) ir ne daugiau kaip 5 (penki), peržiūrintys VAS atestavimo rezultatus, priimantys sprendimus dėl nustatytų draudžiamų veiksmų įtakos atestavimo rezultatui.

• Aprašas papildytas nuostatomis, apie tai, kad pirkimų specialistui nepatvirtinus savo tapatybės, kaip to reikalaujama, VAS komisija organizuoja susitikimą su pirkimų specialistu, informuojant jį elektroniniu paštu.

• Patikslinta Aprašo nuostata, kurioje nustatytas terminas, kuomet VAS komisija atlieka draudžiamų veiksmų vertinimą, pailgintas iki 5 (penkių) darbo dienų – ankstesnėje Aprašo redakcijoje buvo 3 (trys) darbo dienos.

• Aprašas papildytas nuostata, kurioje numatoma VAS Komisijos teisė ir pareiga atlikti papildomas laikiusių asmenų atestavimo peržiūras.

• Apraše numatyta galimybė nuo 2023 m. rugsėjo 4 d. išduotų pirkimų specialistų pažymėjimų galiojimą, galima pasitikrinti nuskaičius QR kodą, esantį ant pirkimų specialisto pažymėjimo.

• Aprašas papildytas nuostata, kurioje išskirti atvejai, kuomet Pirkimų specialisto pažymėjimas panaikinamas bei papildyta punktu, kad po atestato panaikinimo, registruotis egzamino perlaikymui galima ne anksčiau kaip po 30 (trisdešimt) dienų.

• Apraše patikslintos nuostatos, kas laikoma teigiamu ir neigiamu atestavimo rezultatu.

• Papildyta ir atnaujinta tvarka dėl draudžiamų veiksmų peržiūros ir atestavimo pažymėjimo panaikinimo sprendimo priėmimo proceso.

• Patikslinta Aprašo nuostata dėl pirkimų specialisto pažymėjimo suformavimo, kuris automatiškai pateikiamas VAS prie vartotojo paskyros ne vėliau kaip per 1 (vieną) kalendorinę dieną, išskyrus Aprašo 31 punkto atveju.