BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Apie mažos vertės pirkimų planus ir suvestinę

Data

2023 01 04

Įvertinimas
1
naujienai viesinimas (6).jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Seimui priėmus viešuosius pirkimus reglamentuojančių įstatymų pakeitimus, mažos vertės pirkimų, kurie vykdomi pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą bei pagal Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymą, 2023 metais įtraukti į pirkimų planus bei skelbti planuojamų atlikti pirkimų suvestinėje neprivaloma. Primename, kad griežtesnę tvarką gali nustatyti įstaigos pasirengtas pirkimų organizavimo ir vidaus kontrolės tvarkos aprašas – tokiu atveju vadovaujamasi juo.


Parengti ir patvirtinti einamaisiais kalendoriniais metais numatomų atlikti pirkimų planus bei skelbti šių planuojamų pirkimų (nesusijusių su įslaptinta informacija) suvestinę net ir mažos vertės pirkimų atveju ir toliau privaloma tiems pirkimams, kurie vykdomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymu.

Primename, jog suvestinę privaloma paviešinti iki 2023 m. kovo 15 d. Kaip tą padaryti, skaitykite ČIA.

 

Patikslinimas:
1. Aukščiau nurodyta informacija nereiškia, jog nėra taikoma (ar kad kaip nors keičiasi) pareiga tinkamai apskaičiuoti numatomo pirkimo vertę. Nors aukščiau nurodyta, kad mažos vertės pirkimai gali būti neįtraukti į (tvirtinamus) pirkimų planus, svarbu atkreipti dėmesį, kad norint tinkamai apskaičiuoti numatomo pirkimo vertę (ir nustatyti ar pirkimai tikrai yra mažos vertės) perkančioji organizacija turi įvertinti visus ketinamus vykdyti pirkimus bei jų vertę. Jeigu perkančioji organizacija to negali patikimai įvertinti nepasirengusi pirkimų plano, planą jai pasirengti reikės. 

2. Atsižvelgiant į tai, kad kai kurių perkančiųjų organizacijų pirkimai (įskaitant ir mažos vertės pirkimus, kurių metu sudaromos sutarties vertė yra didesnė kaip 15 000 eurų be PVM) yra privalomai centralizuojami VPĮ 82(1) straipsnyje nustatyta tvarka, gali būti būtina pasirengti tokių planuojamų pirkimų sąrašą, tam, kad būtų užtikrintas centralizavimo procesas.