BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Aktuali informacija dar neturintiems pirkimų specialisto pažymėjimo

Data

2023 02 09

Įvertinimas
4
naujienai viesinimas (23).jpg

Viešųjų pirkimų tarnybos (toliau VPT) direktoriaus įsakymu priimti pirkimų specialisto žinių patikrinimo atlikimo tvarkos aprašo pakeitimai (toliau – Aprašas).

Papildyti ir pakeisti kai kurie Aprašo punktai, susiję su draudžiamais veiksmais, testą laikančiojo asmens identifikavimu ir atvejais, kai atestavimo rezultatas laikomas neigiamu. Papildyta 34.2.4. papunkčiu, kuriame numatyta, kad identifikavus savo tapatybę Virtualioje atestavimo sistemoje (toliau – VAS) , viso atestavimo metu privaloma užtikrinti atestavimą atliekančio asmens veido rodymą monitoriaus ekrane, kaip pavaizduota Aprašo 2 priede.

Primenama, jog viso atestavimo metu reikia vengti veiksmų, kuriuos VAS fiksuoja kaip draudžiamus veiksmus: žiūrėjimo ne į testo laikymo langą, klausimų skaitymo balsu, pasišalinimo iš egzamino laikymo vietos, blogo apšvietimo, dėl kurio nesimato laikančiojo asmens veido, pašalinių asmenų buvimo patalpoje, kurioje laikomas testas.

Esant teigiamam atestavimo rezultatui, pirkimų specialisto pažymėjimas suformuojamas automatiškai ir pateikiamas VAS prie vartotojo paskyros, išskyrus Aprašo 25 punkto atveju. Aprašą galima rasti čia.

VPT atkreipia dėmesį, kad vis sulaukiame klausimų, po kiek dienų galima laikyti egzaminą iš naujo, kaip skaičiuojamas terminas. Primename, kad kaip numatyta Pirkimų specialisto žinių patikrinimo atlikimo tvarkos aprašo 24 p.:
Esant neigiamam atestavimo rezultatui pakartotinai registruotis kitai atestavimo datai galima ne anksčiau kaip po 14 dienų nuo neigiamo atestavimo rezultato gavimo dienos.
Pvz.: jei egzaminas laikytas 2023 sausio 1 d., tai 14-os dienų terminas pradedamas skaičiuoti nuo kitos dienos po egzamino laikymo, šiuo atveju nuo sausio 2 d.
Kitas egzamino perlaikymas galėtų vykti ne anksčiau kaip sausio 16 d.

Taip pat dažnai teiraujamasi, kuriuo metu galima laikyti pirkimų specialistų egzaminą. Egzaminą galima laikyti bet kuriuo jums patogiu paros metu prisijungus prie VAS. Daugiau dažniausiai užduodamų klausimų galite rasti čia: DUK.