BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


#04 Aplinkai draugiškos pakuotės. Kviečiame klausytis dar vieno tinklalaidžių ciklo „Žalieji pokalbiai“ epizodo

Data

2023 09 12

Įvertinimas
0
4 horizontalus.png

Pakuotės yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis. Jos ne tik apsaugo maisto produktus nuo sąlyčio su aplinka bei padeda jiems ilgiau išlikti šviežiems, bet ir gelbsti įvairius gaminius nuo sugadinimo juos transportuojant ar sandėliuojant. Visgi nuolat augantis pakuočių atliekų kiekis bei nesaikingas išteklių naudojimas jų gamybai kelia didžiulį susirūpinimą.  

Praėjusiais metais vykdyta globali tvarumo apklausa atskleidė, kad net 85 proc. respondentų per pastaruosius penkerius metus keitė savo elgseną į tvaresnę pusę. Negana to, kas trečias už tvarius produktus bei paslaugas sutinka mokėti daugiau. Gamintojus ieškoti tvaresnių pakuočių alternatyvų taip pat ragina vis griežtėjantys pakuotėms keliami aplinkosauginiai kriterijai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Norėdami aptarti aplinkai draugiškų pakuočių aspektus, į svečius pasikvietėme atliekų tvarkymo bendrovės „Ecoservice” pardavimų vadovą Liną Černiauską ir Viešųjų pirkimų tarnybos Darniųjų pirkimų skyriaus patarėją Sonatą Štabokienę, kurie pasakoja apie tai, iš kokių medžiagų yra gaminamos pakuotės, kokios jų rūšys, kiek jos tvarios, ir kokių pokyčių galima būtų imtis ar tikėtis ateityje, kad jos taptų tvaresnės. Kokią reikšmę pokyčiui turi žalieji viešieji pirkimai?

Ketvirtoji Žaliųjų pokalbių tinklalaidžių ciklo tema kviečia kiekvieną vartotoją atkreipti dėmesį į savo pasirinkimus ir galią daryti pokytį mažinant vartojimą ir teisingai rūšiuojant. Kviečiame klausytis VPT Youtube kanale arba Spotify platformoje.

Visų ciklo laidų galite klausytis čia. 

---------

Žaliųjų pokalbių laidų ciklas sukurtas įgyvendinant LIFE programos integruotąjį projektą „Energijos efektyvumo didinimas Lietuvoje“ (LIFE IP EnerLIT), kurį iš dalies finansuoja Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika. Jose pateikiama tik jų kūrėjų nuomonė ir jie visiškai atsako už jų turinį. Europos Komisija neprisiima jokios atsakomybės už bet kokį šios informacijos panaudojimą.

---------

Daugiau informacijos apie projektą: https://klimatokaita.lt/.