Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Naudingos nuorodos

Europos Komisijos informacija apie žaliuosius pirkimus

Šioje Europos Komisijos oficialaus puslapio nuorodoje pateikiama bendra informacija apie žaliuosius pirkimus, jų svarbą, gyvavimo ciklo sąnaudų vertinimo įžanga bei pateikiamos kitos naudingos nuorodos.

Komisijos komunikatas Nr. COM (2008) 400 final Europos parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir regionų komitetui  „Viešieji pirkimai geresnei aplinkai užtikrinti“.

Europos Komisijos žaliųjų viešųjų pirkimų mokomoji medžiaga.

Žaliojo viešojo pirkimo vadovas, kuriame pateikiami bendrieji žaliųjų viešųjų pirkimų principai. 

Žalieji pirkimai, kriterijai, gerosios praktikos. Atskiri dokumentai pateikiami ir Lietuvių kalba. Europos Komisijos informacija http://ec.europa.eu/environment/gpp/eu_gpp_criteria_en.htm

Europos Komisijos informacija apie inovatyvius viešuosius pirkimus

Inovatyviųjų pirkimų platforma bendradarbiaudama su Europos Komisija yra parengusi Inovatyviųjų pirkimų gaires perkančiosioms organizacijoms. Šios gairės parengtos vadovaujantis 2014 metais priimtomis ES viešuosius pirkimus reglamentuojančiomis direktyvomis. Leidinyje pateikiama praktinė informacija apie inovatyviųjų viešųjų pirkimų ir ikiprekybinių pirkimų vykdymą. 

Europos Komisija yra parengusi Inovatyvių sprendimų viešuosiuose pirkimuose geros praktikos 10 elementų vadovą. Vadove pateikiama 10 gerosios patirties pavyzdžių, kaip siekiant suderinti perkančiųjų organizacijų inovatyvius poreikius bei tiekėjų inovatyvius sprendimus ir pasiūlymus galima skatinti inovacijas vykdant viešuosius pirkimus (pavyzdžiui, prieš vykdant viešuosius pirkimus ištirti rinką, viešai ir iš anksto paskelbti apie savo inovatyvius poreikius, leisti tiekėjams prieš vykdant viešuosius pirkimus teikti inovatyvių savo sprendimų pasiūlymus, kad perkančioji organizacija galėtų nuspręsti, koks inovatyvus sprendimas atitinka jos poreikius).

Europos Komisijos 2018-05-15 pranešimas C(2018) 3051 final Inovacinių sprendimų viešųjų pirkimų gairės (angliškai).

Europos Komisijos informacija apie Socialinės apsaugos reikalavimų taikymą viešuosiuose pirkimuose

Europos Komisijos Europos Sąjungos taisyklių, susijusių su valstybės pagalba, viešaisiais pirkimais ir vidaus rinka, taikymo visuotinės ekonominės svarbos paslaugoms, ypač visuotinės svarbos socialinėms paslaugoms, vadovas.

Europos Komisijos parengtas vadovas, kuriame pateikiama informacija apie socialinius aspektus viešuosiuose pirkimuose – „Perkant socialiai“

Europos Komisijos geroji praktika

2017 m. gegužės 17 d. Europos Komisijos ataskaita COM 2017 242 final Europos Parlamentui ir Tarybai dėl Europos bendrojo viešųjų pirkimų dokumento (EBVPD) praktinio taikymo peržiūros.

PRIEDAS prie 2017 m. gegužės 17 d. Europos Komisijos ataskaitos COM (2017) 242 final Europos Parlamentui ir Tarybai dėl Europos bendrojo viešųjų pirkimų dokumento (EBVPD) praktinio taikymo peržiūros.

2017 m. sausio 24 d. Europos Komisijos ataskaita COM (2017) 28 final Europos Parlamentui ir Tarybai Dėl direktyvos 89/665/EEB ir direktyvos 92/13/EEB su pakeitimais, padarytais direktyva 2007/66/EB, peržiūros procedūrų veiksmingumo viešųjų pirkimų srityje.

Europos Komisijos parengtas gerosios praktikos dokumentas, kuriame pateikiama detali tarpvalstybinių viešųjų pirkimų tendencijų analizė.

Europos Komisijos parengtas gerosios praktikos dokumentas, kurio tikslas buvo išnagrinėti pasirinktus tarpvalstybinius pirkimus, ypač daug dėmesio skiriant teisiniams ir organizaciniams aspektams. Pateikiama procedūrų sąnaudų ir naudos analizė.

Europos Komisijos pranešimas Finansines priemones įgyvendinančių subjektų atrankos gairės valstybėms narėms (2016/C 276/01). 

Viešųjų pirkimų gairės specialistams „Viešasis pirkimas. Gairės specialistams, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų, kai projektai finansuojami iš Europos struktūrinių ir investicijų fondų lėšų (lietuvių kalba).

Europos Komisijos parengtas vadovas „Viešieji pirkimai – varomoji inovacijų MVĮ ir viešųjų paslaugų sektoriuje jėga“, kuriame siekiama patarti regionų ir nacionaliniams politikos kūrėjams, kaip konkrečiai remti inovacinių sprendimų viešuosius pirkimus.

Europos Komisijos parengtas gerosios praktikos dokumentas,  kuriame pateikiama kokybinė trisdešimties viešiesiems pirkimams naudojamų e-platformų analizė.

Europos Komisijos parengtas gerosios praktikos dokumentas, kuriame analizuojamas atliktas tyrimas nustatant ir mažinant korupciją viešuosiuose pirkimuose.

Europos Komisijos darbinis dokumentas "Dėl ES viešųjų pirkimų teisės aktų taikymo perkančiųjų organizacijų santykiams (viešojo sektoriaus subjektų bendradarbiavimas)".

Europos Komisijos užsakymu parengtas bendras gyvavimo ciklo sąnaudų vertinimo vadovas, kuriame detaliai pateikiama informacija apie gyvavimo  ciklo sąnaudų taikymą, pradedant pasirengimu, tikslinės grupės nustatymu, kriterijų  pasirinkimu ir baigiant visu sąnaudų skaičiavimu bei vertinimu. 

Europos Komisijos parengtas dokumentas „Viešųjų pirkimų kaip strateginio inovacijų politikos instrumento analizė“. 

Kitų šalių EBVPD portalai

Belgija (tik anglų kalba) https://uea.publicprocurement.be/filter?lang=en

Vokietija (yra lietuviška versija) https://eee.evergabe-online.de/espd/

Graikija (tik anglų kalba) http://espdint.eprocurement.gov.gr/

Lenkija (yra lietuviška versija) https://espd.uzp.gov.pl/

Slovakija (yra galimybė pasirinkti anglišką versiją) https://jed.eks.sk/

Ispanija (yra lietuviška versija) https://visor.registrodelicitadores.gob.es/espd-web/filter?lang=lt

Kitų Viešųjų pirkimų institucijų portalai

Estija https://www.rahandusministeerium.ee/en/public-procurement-policy (gairės)

Latvija https://www.iub.gov.lv/?lng=en

Švedija https://www.upphandlingsmyndigheten.se/

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-04-10