Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Valstybinė mokesčių inspekcija turėtų nutraukti informacinių technologijų paslaugų pirkimą

Data

2015 11 30

Įvertinimas
0
P1060510.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), patikrinusi Valstybinės mokesčių inspekcijos prie LR finansų ministerijos vykdomą atvirą konkursą „Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos elektroninių sąskaitų faktūrų ir važtaraščių posistemio sukūrimo ir įdiegimo paslaugų įsigijimo viešasis pirkimas“, konstatavo įstatymo pažeidimus, todėl šis pirkimas turi būti nutrauktas.

 

ES fondų lėšomis finansuojamo pirkimo vertė 3,7 mln. Eurų (be PVM).

 

Nustatyta, kad perkančioji organizacija pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo (VPĮ) sąžiningos konkurencijos užtikrinimo, tiekėjų lygiateisiškumo ir skaidrumo principus.

 

Vertindama tiekėjų pasiūlymus perkančioji organizacija taikė ekonominio naudingumo vertinimo kriterijų. VPT nustatė, kad viešojo pirkimo komisija, vertindama pasiūlymų technines charakteristikas, tik skyrė balus, tačiau savo sprendimų nepagrindė bei nenurodė balų skyrimo motyvų, kaip tai numato VPĮ.

 

VPT konstatuoja, kad šio viešojo pirkimo komisija bendrai ir kiekvienas komisijos narys individualiai balus pirkimo dalyviams skyrė nepagrįstai.

 

Perkančiosios organizacijos komisijos sprendimu, daugiausiai balų surinko UAB „Insoft“ su partneriais, antroje – jungtinis UAB „Affecto Lietuva“ ir „UAB Atea“ pasiūlymas.

 

VPT taip pat nustatė, kad perkančioji organizacija pirkimo sąlygose pateikė perteklinius kvalifikacinius reikalavimus būsimiems tiekėjams bei jų pasitelktiems ekspertams, o pirkimo sąlygose apsunkinama tiekėjų galimybė šias sąlygas apskųsti. Perkančioji organizacija numatė 1,5 mln. eurų bauda tiekėjui, jei dėl tiekėjo veiksmų (pretenzijos, dėl kurios teismas priimtų sprendimą ne tiekėjo naudai) užsakovas patirs tiesioginių nuostolių. Ši sąlyga pažeidžia VPĮ įtvirtintą proporcingumo ir skaidrumo principų laikymąsi. VPT pažymi, kad atsakomybę už piktnaudžiavimą procesinėmis teisėmis gali taikyti tik teismas.

 

VPT, atsižvelgdama į nustatytus VPĮ pažeidimus ir į tai, jog įvykus susipažinimo su tiekėjų pasiūlymų kainomis procedūrai, nėra galimybės perkančiajai organizacijai grįžti į tiekėjų kvalifikacijos ir pasiūlymų techninių dalių vertinimo procedūras, įpareigoja perkančiąją organizaciją nutraukti pirkimo procedūras ir raštu informuoti VPT apie įpareigojimo įvykdymą.