Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Priminimas: Naujas privalomas pašalinimo pagrindas

Data

2019 03 21

Įvertinimas
0
2487_2c28d9c3f0952f749e44344aefb73288.jpg

Primename pirkimų vykdytojams, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. atsirado naujas privalomas (išskyrus jei vykdomas mažos vertės pirkimas) pašalinimo pagrindas. Tiekėjas pašalinamas iš pirkimų, jei jis neatitinka minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų, nustatytų Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 40¹ straipsnio 1 dalyje, ir dėl to laikomas padariusiu šiurkštų profesinį pažeidimą.

Šį reikalavimą privaloma nustatyti pirkimo dokumentuose, vadovaujantis VPĮ 46 straipsnio 4 dalies 8 punktu.

Šiuo metu pašalinimo pagrindas apie nepatikimus mokesčių mokėtojus EBVPD nėra atskirai išskirtas. Kadangi šis pašalinimo pagrindas yra išimtinai nacionalinis pašalinimo pagrindas, todėl pirkimų vykdytojas reikalauja, o tiekėjai šią informaciją nurodo EBVPD III dalyje “Pašalinimo pagrindai” D skirsnyje.

Pasitikrinti, ar Jūsų vykdomame pirkime dalyvaujantys tiekėjai atitinka minimalius patikimo mokesčių mokėtojo kriterijus, galima adresu http://www.vmi.lt/cms/informacija-apie-mokesciu-moketojus