Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Priminimas deklaruoti interesus

Data

2019 03 25

Įvertinimas
2
form-1264999_960_720.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba primena, kad 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (toliau – Įstatymas) pakeitimai, kurie išplėtė turinčiųjų deklaruoti privačius interesus asmenų sąrašą. Privačius interesus privalo deklaruoti:

  • Viešojo pirkimo komisijos nariai;
  • Asmenys, perkančiosios organizacijos vadovo paskirti atlikti supaprastintus pirkimus (VPT pastaba: taip pat ir mažos vertės pirkimus vykdantys pirkimų organizatoriai, nepriklausomai nuo to ar jie yra valstybės tarnautojai, ar nėra);
  • Viešųjų pirkimų procedūrose dalyvaujantys ekspertai (VPT pastaba: ekspertais laikytini ir tie asmenys, kurie pirkimų procedūrose teikia viešųjų pirkimų eksperto paslaugas);

Šie asmenys deklaracijas turi teikti elektroninėmis priemonėmis per 30 kalendorinių dienų nuo paskyrimo į atitinkamas pareigas, bet ne vėliau nei iki dalyvavimo viešojo pirkimo procedūrose pradžios. Nedeklaravusieji neturi teisės dalyvauti viešajame pirkime, todėl turi būti atšaukti iš atitinkamų pareigų tokiame viešajame pirkime.

Jei asmuo privačių interesų deklaraciją jau yra teikęs dėl einamų pareigų, tuomet būtina ją papildyti pareigomis viešuosiuose pirkimuose.

Siekdamos geriau koordinuoti savo veiklą, VPT ir VTEK pasirašė susitarimą, kuris leis sparčiau keistis informacija apie galimus pažeidimus bei imtis atitinkamų priemonių. Pastebėjusi, jog viešuosius pirkimus vykdantys asmenys yra nedeklaravę privačių interesų, VPT šiuos duomenis perduos VTEK, kuri spręs dėl tyrimų pradėjimo. Šiuo metu VPT yra pateikusi VTEK duomenis dėl 27 asmenų, galimai netinkamai įgyvendinusių pareigą deklaruoti interesus.