Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ ignoravo įstatymą

Data

2015 12 16

Įvertinimas
0
IMG_0696.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nustatė, kad Vidaus reikalų ministerijos Poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ 2013–2015 metais nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo (VPĮ).

Bendra patikrintų pirkimų vertė yra  487 937 eurų.

VPT nustatė, kad 2013 m., nevykdant viešųjų pirkimų procedūrų, buvo sudaryta 30 sutarčių, 2014 m.,  nevykdant viešųjų pirkimų procedūrų, buvo sudarytos 23 sutartys, o 2015 m. nevykdant viešųjų pirkimų procedūrų, buvo sudaryta 20 sutarčių.

Minimu laikotarpiu  „Pušynas“ pirko automobilį reabilitacijos skyriui, užsisakinėjo archyvinių dokumentų tvarkymo, patalpų remonto paslaugas, katilinės rekonstrukcijos darbus.

Visi minėti pirkimai vykdyti nesivadovaujant pačios perkančiosios organizacijos supaprastintomis taisyklėmis ir pažeidžiant VPĮ įtvirtintus skaidrumo ir lygiateisiškumo principus. VPT taip pat nustatė, kad perkančioji organizacija prieš pirkimų pradžias nenusimatė preliminarių pirkimų verčių, nenustatė pasiūlymų vertinimo kriterijų, prekių pristatymo ar paslaugų bei darbų atlikimo terminų, techninės specifikacijos reikalavimų.

Atsižvelgdama į tai, kad Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ 2013 m. ir 2014 m. sutartys jau įvykdytos, VPT apsiriboja pirkimo vertinimu ir išvados viešu paskelbimu.

Perkančioji organizacija raginama nutraukti 2015 m. sudarytas sutartis bei informuoti apie savo veiksmus VPT. Tarnyba taip pat spręs dėl galimybės patraukti administracinėn atsakomybėn atsakingus asmenis.