Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Pasiūlymų eilė arba priimtas sprendimas dėl laimėjusio pasiūlymo

Data

2019 05 07

Įvertinimas
5
1912466.jpg

Europos Komisijos parengtoje 2018 m. Lietuvos vertinimo ataskaitoje nurodoma, kad vykdant viešuosius pirkimus „būtų galima pagerinti viešųjų pirkimų rinkos konkurencingumą. 2018 m. 24 proc. ES oficialiajame leidinyje paskelbtų viešųjų pirkimų procedūrų buvo tik vienas konkurso dalyvis“.  Europos Komisija „vieno tiekėjo“ pirkimų stebėseną  atlieka kasmet*. Šio rodiklio (1) reikšmės nustatomos pagal TED skelbiamų skelbimų apie sutarties skyrimą duomenis. 2017 m. Lietuva pagal šio rodiklio reikšmę pateko į „raudoną“ zoną – 21 proc. tarptautinių pirkimų buvo „vieno tiekėjo“.

Taigi, „vieno tiekėjo“ pirkimų dalis yra vienas iš pagrindinių rodiklių, atspindinčių pirkimų skaidrumą, konkurencingumą, patekimo į rinką galimybes. 

Tarnyba nuolat atlieka ne tik supaprastintų ir tarptautinių įvykdytų pirkimų bendrą šio rodiklio reikšmės stebėseną**, bet analizuoja „vieno tiekėjo“ pirkimų dalį pagal atskirus pirkimų vykdytojus, pirkimų sektorius. Šiais metais planuojame skelbti pirkimų vykdytojų sąrašus pagal „vieno tiekėjo“ pirkimų dalį nuo visų jų įvykdytų pirkimų.    

Pagrindinis Tarnybos naudojamas duomenų šaltinis šio rodiklio reikšmės nustatymui – pirkimų procedūrų ataskaitose nurodyti pasiūlymų eilės arba sprendimo dėl laimėjusio pasiūlymo duomenys.

Pirkimų vykdytojams neretai kyla klausimas, ar  pildant pirkimo procedūrų Atn–1 ataskaitą, VII 3.1. dalyje reikia nurodyti visą pasiūlymų eilę, ar užtenka nurodyti tik laimėjusį pasiūlymą, juk ataskaitos punktas pavadintas „Nustatyta pasiūlymų eilė arba priimtas sprendimas dėl laimėjusio pasiūlymo“?

Jei šioje dalyje nebus nurodoma visa pasiūlymų eilė, o tik laimėtojas, statistikoje atsispindės, kad pasiūlymą pateikė tik vienas dalyvis ir toks pirkimas pateks į „vieno tiekėjo“ pirkimų dalį. Tarnyba, siekdama pagelbėti pirkimų vykdytojams pirkimų procedūrų ataskaitose teisingai pateikti šią labai svarbią informaciją, parengė išaiškinimą, kurį galima rasti čia.

Prašome visų pirkimų vykdytojų įvertinti, ar teisingai pildote šią informaciją pirkimo procedūrų ataskaitose ir, jei pasiūlymų eilė ne visais atvejais buvo nurodyta pilnai, prašome duomenis patikslinti jau pateiktose ataskaitose.

Atkreipiame pirkimų vykdytojų dėmesį, kad visi jų skelbimuose ir ataskaitose pateikti duomenys yra labai svarbūs – jų pagrindu rengiamos statistinės ataskaitos, sektorinės apžvalgos, teikiama informacija Europos Komisijai, Lietuvos institucijoms, visuomenei, žiniasklaidai ir kt.

http://ec.europa.eu/internal_market/scoreboard/performance_per_policy_area/public_procurement/index_en.htm

** http://vpt.lrv.lt/uploads/vpt/documents/files/Vieno%20dalyvio%20vie%C5%A1ieji%20pirkimai%202014-2016%20m(1).pdf

https://vpt.lrv.lt/uploads/vpt/documents/files/VPT_2018_veiklos_ataskaita.pdf, A priedas.