Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Parengtos viešųjų pirkimų vertinimo rodiklių gairės

Data

2020 01 09

Įvertinimas
1
foto_naujiena_2.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba (Tarnyba)  parengė Viešųjų pirkimų vertinimo rodiklių gaires.

Pagrindinis valstybės viešųjų pirkimų sistemos tikslas – racionaliai naudoti viešąsias lėšas. Viešųjų pirkimų sistemos vertinimas padeda nustatyti stipriąsias ir silpnąsias jos puses, pasirinkti tinkamas tobulinimo priemones. Vertinimo rodikliai leidžia įvertinti viešųjų pirkimų sistemos veiksmingumą, efektyvumą ir viešųjų lėšų sutaupymą, o jų stebėsena padeda priimti strateginius sprendimus viešųjų pirkimų srityje.

Kiekvienas pirkimas – viešųjų pirkimų sistemos dalis, todėl viešųjų pirkimų sistemos tobulinimas, vertinant viešųjų pirkimų efektyvumą, turėtų būti pradedamas nuo pavienių pirkimų, atskirų pirkimų segmentų, baigiant visos viešųjų pirkimų sistemos vertinimu, įvairiais lygmenimis ir pjūviais.

Parengtose gairėse pristatomi  bendrieji šalies viešųjų pirkimų sistemos efektyvumo vertinimui naudojami rodikliai ir pirkimų vykdytojų organizacijose vykdomų pirkimų efektyvumui matuoti rekomenduojami rodikliai.

Tarnyba rekomenduoja pirkimų vykdytojams planuojant, vykdant viešuosius pirkimus, atlikti ne tik savo organizacijoje vykdomų viešųjų pirkimų rodiklių stebėseną, bet stebėti ir šalyje naudojamų pagrindinių viešųjų pirkimų sistemos vertinimo rodiklių reikšmių dinamiką bei siekti šaliai numatytų rodiklių reikšmių /  tendencijų savo organizacijos viešuosiuose pirkimuose.

Turinčius pastabų ar pasiūlymų maloniai prašome rašyti el. paštu info@vpt.lt