Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


„Nepatikimi tiekėjai“ ir „Melagiai“ viešuosiuose pirkimuose

Data

2019 04 11

Įvertinimas
4
photo-1541527131240-0f7d466224d3.jpg

Viešųjų pirkimų įstatyme atsiradusia galimybe nubausti tiekėją dėl netinkamo  sutarties vykdymo pirkimų vykdytojai naudojasi vangiai. Pagrindinė to priežastis – pirkimo vykdytojai sutartyse neįtvirtina, kokios sutarties sąlygos yra esminės, todėl tiekėjams nevykdant sutartinių įsipareigojimų arba juos vykdant netinkamai, pirkimo vykdytojams nėra galimybės nutraukti sutartis.  

Nuo 2016 m. atsirado galimybė į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukti tuos tiekėjus, su kuriais pirkimo sutartys buvo nutrauktos dėl esminių pažeidimų. Į Nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėjai įtraukiami 3 metams,  šiuo laikotarpiu jie negali dalyvauti viešųjų pirkimų konkursuose.

Vidutiniškai per metus viešuosiuose pirkimuose dalyvauja 16-17 tūks. tiekėjų.

Teise įtraukti tiekėjus į Nepatikimų tiekėjų sąrašą jau pasinaudojo 63 pirkimo vykdytojai. Dėl esminių pažeidimų vienašališkai buvo nutraukta 81 pirkimo sutartis. Šiuo metu į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtrauktas 61 tiekėjas.

Nepatikimų tiekėjų sąraše yra tiekėjų, kuriuos į sąrašą įtraukė net keli pirkimo vykdytojai. Pvz., tiekėją UAB „Kauno dujotiekio statyba“ į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukė 2 pirkimo vykdytojai, su šiuo tiekėju dėl esminių pažeidimų buvo nutrauktos net 6 sutartys. UAB „Bijusta“ į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukė 4 pirkimo vykdytojai, su minėtu tiekėju buvo nutrauktos 4 sutartys. Atnaujintą Nepatikimų tiekėjų sąrašą galima rasti čia.       

Primename, kad nuo 2017 m. liepos 1 d. pirkimo vykdytojai  turi pareigą skelbti informaciją apie tiekėjus, kurie pirkimo procedūrų metu nuslėpė informaciją ar pateikė melagingą informaciją apie atitiktį pašalinimo pagrindų nebuvimui ar kvalifikaciniams reikalavimams, ir pirkimo vykdytojas gali tai įrodyti bet kokiomis teisėtomis priemonėmis, arba dėl pateiktos melagingos informacijos tiekėjas negali pateikti dokumentų, patvirtinančių atitiktį nustatytiems reikalavimams.

 Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą tiekėjas įtraukiamas 1 metams.

 Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašus iki šios dienos įtraukti 8 tiekėjai. Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą galima peržiūrėti čia.

Primename, kad:

  1. Pirkimo vykdytojas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėją gali įtraukti ne anksčiau kaip po 30 dienų nuo pirkimo sutarties nutraukimo, t. y. praėjus terminui, per kurį tiekėjas turi teisę pareikšti ieškinį teismui.

  2. Tiekėjui per 30 dienų neapskundus teismui pirkimo vykdytojo sprendimo nutraukti sutartį dėl esminio pažeidimo, per 10 dienų tiekėjas įtraukiamas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.

  3. Tiekėjui, apskundus pirkimo vykdytojo sprendimą nutraukti sutartį, jis į Nepatikimų tiekėjų sąrašą negali būti įtraukiamas. Tiekėjui ginčijant pirkimo sutarties nutraukimą, pirkimo vykdytojas apie teisminį ginčą informuoja Tarnybą ir paprašo tokį tiekėją išbraukti iš Nepatikimų tiekėjų sąrašo, jei tiekėjas jau buvo įtrauktas į šį sąrašą.

  4. Pirkimo vykdytojas tiekėją į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą įtraukia ne vėliau kaip per 10 dienų, kai: (i) jis buvo pašalintas iš pirkimo procedūros, (ii) priimtas teismo sprendimas.

  5. Pirkimo vykdytojas, paskelbęs informaciją apie melagingą informaciją pateikusį tiekėją, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas apie tai turi jį informuoti raštu.

  6. Tarnyba tik administruoja Nepatikimų tiekėjų ir Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašus, į juos tiekėją įtraukia pirkimo vykdytojai.