Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


EBPO apžvelgė viešųjų pirkimų profesionalumo iššūkius Lietuvoje

Data

2019 03 28

Įvertinimas
0
Screenshot_4.jpg

Vienas iš Europos Komisijos 2017 m. įvardintų prioritetų viešųjų pirkimų srityje – pirkimų vykdytojų profesionalumas.

Europos Komisija pabrėžia, kad viešieji pirkimai yra instrumentas, kuriuo tinkamai pasinaudoję, galime pasiekti šalies strateginių tikslų - inovacijų augimo, socialiai atsakingos ir aplinką tausojančios ekonomikos plėtros. Tarnyba, siekdama kryptingai ir efektyviai ugdyti viešųjų pirkimų specialistų įgūdžius, 2018 m. kovo – 2019 m. kovo mėn. kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija vykdė Europos Komisijos finansuotą projektą „Lietuvos viešųjų pirkimų sistemos tobulinimas per profesionalizavimą ir mokslinių tyrimų ir plėtros paslaugų pirkimų efektyvinimas“. 

Šio projekto metu EBPO ekspertai analizavo viešųjų pirkimų profesionalumo situaciją Lietuvoje ir pateikė siūlymus dėl iššūkių, su kuriais susiduriama ugdant viešųjų pirkimų specialistų gebėjimus, sprendimo būdų. Taip pat buvo sukurta viešųjų pirkimų specialistų mokymo programa ir parengta medžiaga daliai programoje numatytų temų, taip pat – įvykdytos 2 mokymų sesijos (antrosios metu pirmoje sesijoje apmokyti dalyviai patys tapo lektoriais), kurių metu apmokyti kiek daugiau nei 50 specialistų iš įvairių perkančiųjų organizacijų.

 

Kviečiame susipažinti su EBPO parengta ataskaita.