Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. 


Dėl reagentų pirkimų su analizatorių panauda

Data

2019 06 12

Įvertinimas
3
reagentai.jpg

Viešųjų pirkimų tarnyba, atsižvelgdama į rinkos dalyvių pastabas, atkreipia perkančiųjų organizacijų, vykdančių reagentų pirkimus su medicinos įrangos panauda (nuoma), dėmesį į šiuose pirkimuose kylančią problematiką.

Perkančiosios organizacijos, formuluodamos reikalavimus medicinos įrangai, dažnu  atveju techninėse specifikacijose nurodo, kad panaudai siūlomas analizatorius turi būti naujas, nenaudotas, arba nurodo konkrečius įrangos pagaminimo metus, iš kurių matyti, kad siūlomas analizatorius turi būti naujas.

Perkančiųjų organizacijų noras tyrimų atlikimui naudoti  pačią naujausią, nenaudotą įrangą yra suprantamas ir, atrodytų, logiškas, tačiau, perkančiosios organizacijos privalo įvertinti ir tai, kad tokie reikalavimai galimai turi įtakos tiekėjų pasiūlymų kainai, – tokiu atveju ji gali būti didesnė. Pažymėtina, kad įprastai analizatorių naudojimo trukmė yra 5-7 metai, o perkančiųjų organizacijų sutartys paprastai sudaromos ne ilgesniam nei 3 metų laikotarpiui. Besibaigiant sutarčiai (praėjus 3 metams) perkančiosios organizacijos skelbia naują viešąjį pirkimą, ir į pirkimo sąlygas įtraukia tokius pačius reikalavimus dėl įrangos būklės ir vėl įpareigoja tiekėjus siūlyti tik naują ir nenaudotą įrangą.

Analogiškus reikalavimus keliant visoms perkančiosioms organizacijoms, tiekėjai dar visai geros ir patikimai veikiančios įrangos negali pasiūlyti nė vienai perkančiajai organizacijai, todėl teikdami pasiūlymus gali būti priversti kelti tyrimų (reagentų) kainą, kad per 3 metų trukmės sutartį analizatoriaus kaina būtų pilnai padengta.

Atsižvelgiant į tai, Tarnyba primena perkančiosioms organizacijoms, kad vadovaujantis VPĮ 86 straipsnio 5 dalimi, sutartis gali būti sudaryta ir ilgesniam nei 3 metų laikotarpiui – pagrįstais atvejais, kai atsižvelgiant į perkamo objekto ypatybes ir siekiant racionalaus lėšų panaudojimo būtina pailginti prekių tiekimo, paslaugų teikimo, darbų atlikimo laikotarpį, pavyzdžiui, kaip nurodoma šios dalies 11 punkte, kai prekių ir (ar) paslaugų, kai ilgesnis kaip 3 metų prekių tiekimo ir (ar) paslaugų teikimo laikotarpis ekonominiu ar socialiniu požiūriu yra naudingesnis ir perkančioji organizacija tai pagrindžia.

Jei vis tik sudaromos 3 metų trukmės sutartys, rekomenduojama perkančiosioms organizacijoms įvertinti galimybę leisti tiekėjams siūlyti ir ne naują įrangą, nustatant analizatoriui patikimumo, leistinų paklaidų ar kitus parametrus.

 

VPĮ 17 straipsnio 2 dalies 1 punktas numato, kad perkančioji organizacija užtikrina, kad prekėms, paslaugoms ar darbams įsigyti skirtos lėšos būtų naudojamos racionaliai, todėl perkančioji organizacija kiekvienu konkrečiu atveju turi pagrįsti poreikį, kokie analizatoriai reikalingi, įvertinusi savo poreikius ir atsižvelgdama į patiriamas sąnaudas.